Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия.

...

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Australian Open

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото състезание на Австралия. Българинът не загуби нито един гейм в мача против международният №16 - Пабло Кареньо Буста. Димитров завоюва с 6:0 първия сет, а при резултат 1:0 във втората част испанецът се отдръпна поради стомашно неразположение, написа.

Испанецът получи болки в коремната област в петия гейм, поради което " съобщи " гейма за българина. Гришо резервира душeвност, макар намесата на медицинския щаб за испанеца, който бе викнат сред двата сета, след което хасковлията проби за четвърти път своя конкурент.

До момента Димитров има шест мача против испанския тенисист, като двамата са записали по три победи.

В идващия кръг българският тенисист ще се изправи против спечелилия от мача сред миналогодишния финалист Доминик Тийм (Австрия) и австралиеца Ник Кириос.
Източник: manager.bg